По повод Деня на народните будители малките „умници“ от 1. В клас в I ОУ ,, Св. Климент Охридски‘‘ показаха, че макар и едва започнали своя път в училище, вече знаят колко важни са делото и духът на нашите възрожденци.
Децата с много старание и ентусиазъм изработиха красиви табла, посветени на големите български будители – Паисий Хилендарски, Васил Левски, Христо Ботев, Петър Берон и други, чиито имена и дела пазят жива българската духовност. В своите проекти учениците включиха рисунки, кратки текстове, снимки и цитати, като по този начин показаха, че будителството не е само част от миналото, а и от днешния ден.
Първокласниците подготвиха и кратък рецитал, с който с трепет и гордост изрекоха стихове за родината, знанието и книжовността.
Особено вълнуващи бяха и съвместните занимания с учениците от 4.А и 4.Б клас, които помогнаха на по-малките си приятели да научат повече за народните будители и да осъзнаят защо почитаме този празник. По-големите ученици споделиха знанията си, четоха откъси от книги и заедно обсъдиха какво означава да бъдеш „будител“ днес.
Празникът завърши с усмивки и много вдъхновение. Учениците доказаха, че духът на будителите живее във всяко дете, което обича да учи, чете и мечтае.