Постижения

Награди на учениците през учебната  2018/2019 г.

Класирани участници в конкурса за рисунка, картичка и сурвачка „Направи добро за Коледа“ 2018 година, организиран от ОДК Пазарджик

Рисувана или колажирана картичка 1-4 клас

Иван Стамболийски, IV в клас – първо място

Елиа Радованова, II б клас – трето място

Силвана Милева, VII в клас – второ място в група от 5 до 8 клас

Стефани Гърева, VI б клас – трето място в група от 5 до 8 клас

Рисунка 1 – 4 клас

Стела Божкова, IV а клас – първо място

Дилян Димитров, IV а клас – второ място

Рисунка 5 – 8 клас

Силвана Милева, VII в клас – първо място

Сурвачка 1 – 4 клас

Нина Манукова, IV в клас – първо място

Мартина Христоскова – трето място

състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература“, първи кръг

Резултати на учениците от седми клас – брой точки

Александра Кюркчиева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Александър Костов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 38
Ванеса Борисова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 47
Габриела Лющерова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Дейзи Динева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 41
Деян Генов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 33
Евелин Василева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Иван Лулчев ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Ивелина Андреева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Мария Горчева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 47
Мария Дамянова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 39
Миглена Станкова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 47
Моника Благова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 37
Павел Николов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 40
Силвия Рибарова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 47
Теодора Георгиева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 39
Христина Пискова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 41

състезание „Стъпала на знанието“ – Български език и литература, първи кръг

Резултати на учениците от шести клас – брой точки

Алекс Александров ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Атанас Гатев ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Василена Христова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Димана Роглева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 38
Иван Синапов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 40
Ивана Цинцарова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 42
Илиян Николов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Йоан Генов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 40
Калина Каменска ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Леонардо Бадьоков ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 42
Марина Ангелова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Мария Роглева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Наталия Гинина ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Николай Петров ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Николета Пандева ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 42
Стиляна Благова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 48
Теодора Караминова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46
Теодора Рибарова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 48
Цветан Навущанов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 46

състезание „Стъпала на знанието. Български език и литература“, първи кръг

Резултати на учениците от пети клас – брой точки

Теодор Кишов ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 48
Ралица Вучкова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 42
Виктория Кавръкова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 33
Божидара Пепелова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 47
Белослава Джигова ОУ „Св. Климент Охридски“ гр. Пазарджик 41

Конкурс  за есе „Езикът, който ни разделя и събира“

Мария Петрова Горева, 7 а клас – първо място

Йоана Трендафилова Манчева, 6 б клас – второ място

Илиян Иванов Николов, 6 а клас – трето място

Мария Груева Дамянова, 7 а клас – трето място

Димитър Веселинов Баждаров, 7 в клас – грамота

Павел Емилов Николов, 7 в клас – грамота

Конкурс за съчинение „Моят любим приказен герой“

Димитър Димитров Ангелов, 4 б клас – първо място

Спаска Кирилова Димитрова, 4 б клас – второ място

Стела Стойкова Божилова, 4 а клас – трето място

Иван Благомиров Стамболийски, 4 в клас – трето място

Конкурс за рисунка „Моят любим приказен герой“

Първо място за втори клас: Даниел Ценев от II а клас

Първо място за трети клас: Денислава Чорбаджийска от III а клас

Първо място за четвърти клас: Стилян Ангелиев – IV a клас

Поощрителни награди:

Стела Стойкова Божкова от IV a клас

Анна-Мария Пенчева  от III а клас

Грамоти за Гергана Янкова Чолакова от 4 а клас и Кръстанка Михалева Попрелкова от 4 а клас

Трето място на общинските състезания по баскетбол – момичета 5-7 клас

Първа награда – 600 м. на Никола Стоянов Гигов – ученик от 5 б клас в крос „Златна есен“ 2018 г.

момичета 5-6 клас трето място отборно в крос „Златна есен“ 2018 г.

момчета 5-6 клас  второ място отборно в крос „Златна есен“ 2018 г.

Класирани ученици и представили се достойно в конкурс за рисунка на тема „Спазвам правилата за улично движение“

Николай Николов, 1 а клас – първо място

Маргарита Митринска, 1 а клас – второ място

Денислава Чорбаджийска, 1 а клас – трето място

Спаска Димитрова, 2 б клас – първо място

Марин Дайчев, 2 в клас – второ място

Стела Божкова, 2 а клас – трето място

Андреа Чомпалова, 2 в клас – поощрителна награда

Гергана Сурожийска, 2 в клас – поощрителна награда

Петя Малинова, 4 в клас – първо място

Стефка Маринова, 4 б клас – второ място

Теодора Рибарова, 4 а клас – трето място

Теодора Георгиева, 5 в клас – първо място

Кристиана Добрева, 5 в клас – второ място

Александра Кюркчиева – 5 а клас – трето място

Зехра Гьорер, 6 а клас – първо място

Калина Кузева, 6 г клас – второ място

Валентин Пашов, 6 б клас – трето място

Алисия Рангелова, 7 а клас – първо място

Нели Божкова, 7 б клас – второ място

Ния Арабова, 7 б клас – трето място

Европейски ден на спорта

Вътрешен турнир между класовете по народна топка, футбол, баскетбол, волейбол от 26 септември до 14 октомври 2016 година.

Награди на учениците през учебната 2015/2016 г.

Петър Петров Спасов, 7б клас – втори в областта на областен кръг на олимпиадата по география и икономика със 155 точки, при необходими 140 за класиране на национален кръг, но по регламент отива само един ученик с най-много точки

Алекс Валентинов Петров,7 б клас -139 т.

Валерия Терзиева – 6 а клас -138,5 т. – трета в областта на областен кръг на олимпиадата по география и икономика.
Пепър Петров и Валерия Терзиева ще представят област Пазарджик на фестивала в гр. Казанлък на 16-17.04.2016 г. като участвит в „Географиада“ -географско състезание за най-знаещите, можещите и любопитните географи от цялата страна.
Отборът е съставен от двама ученици от нашето училище и двама отЕГ „Б. Брехт“ и е единствения отбор от област Пазарджик.

Класирани ученици за областен кръг на олимпиадата по география и икономика и представили се достойно

Веселина Ганчева – V клас

Никола Пепелов – V клас

Мария Илиева – V клас

Хлора Пискова – V клас

Виктор Достинов – V клас

Валерия Терзиева – VІ клас

Христия Бейкова – VІ клас

Алекс Петров – VІІ клас

Петър Спасов – VІІ клас

Виктория Ангелова – VІІ клас

Елена Лазарова – VІІ клас

Класирани ученици за областен кръг на олимпиадата по математика:

Илиян Вукев – V клас

Елеонора Гъркова – V клас

Никола Пепелов – V клас

Ивелина Стефанова – V клас

Ния Арабова – VІ клас

Адрияна Андреева – VІ клас

Класирани за областен кръг

на олимпиадата по история и цивилизация:

Александър Василев Костурков, 81 т. – VІІ клас

Анджелика Методиева Йорданова, 84,5 т. – VІІ клас

Джем Димитров Мирев, 85,5 т. – VІІ клас

Елена Панайотова Лазарова, 78 т. – VІІ клас

Невена Георгиева Вълкова, 78,5 т. – VІІ клас

Петър Петров Спасов, 84,5 т. – VІІ клас

Награди на учениците през учебната  2014/2015 г.

Класирани ученици на областен кръг на олимпиадата по география и икономика

Алекс Петров от 6 б клас на І-во място

Петър Спасов от 6 б клас на ІІІ-то място

Класирани ученици на областен кръг на олимпиадата история и цивилизация

Петър Спасов от 6 б клас на І-во място

Красимир Ташков от 7 а клас, класиран за национален кръг на олимпиадата по история и цивилизация

Класирани ученици на общински кърг на олимпиадата по химия и опазване на околната среда

Иван Стойнов Стамболиев – 7 в клас, 86 точки

Класирани ученици за областен кърг на олимпиадата по география и икономика

Валерия Николаева Терзиева – 5 а клас, 75 точки

Мартина Николаева Тряскова – 5 а клас, 70 точки

Димитър Георгиев Убинов – 5 а клас, 69 точки

Димитър Красенов Митев – 6 в клас, 65 точки

Алекс Валентинов Попов – 6 б клас, 74 точки

Петър Петров Спасов – 6 б клас, 79 точки

Йоана Божидарова Бошкилова – 7 а клас, 66 точки

Иван Стойнов Стамболиев – 7 в клас, 70.5 точки

Иван Матеев Недеков – 7 в клас, 74.5 точки

Класирани за Областен кръг на олимпиадата по история и

цивилизация

Петър Спасов – 6 б клас

Йоана Божилова – 7 а клас

Красимир Ташков – 7 а клас

Класирани ученици за Национално състезание „Ключът на музиката“

Веселина Ганчева – 4 б клас

Мария Илиева – 4 в клас

Зехра Гюгер – 4 а клас

Елиз Юсеин – 4 б клас

Виктор Достинов – 4 в клас

Мартина Тряскова – 5 а клас

Ния Арабова – 5 б клас

Нена Забуртова – 6 г клас

Зорница Ленгерова – 6 г клас

Елена Лазарова – 6 г клас

Бойко Кюпчев – 6 а  клас

Състезание „Аз рисувам“ на СБНУ

Зехра Гюрер – 50 точки от 4 а клас

КЛАСИРАНИ ЗА ОБЛАСТНИЯ КРЪГ на олимпиадата по български език и литература

Петър Петров Спасов от 6 б клас, оценка отличен (5,50) на сбит преразказ „Косачи“ от Елин Пелин

ХХІІ -ти Национален математически турнир „Иван Салабашев“

Иван Борисов Синапов от 2 б клас, 45 т.– първо място за област Пазарджик на  ХХІІ-ри математически турнир „Иван Салабашев“

Димитър Стоянов Боснев от 6 б клас, 30 т. – четвърто място за област Пазарджик на ХХІІ-ри математически турнир „Иван Салабашев“

Награди на учениците през учебната 2013/2014 г.

Победител в Националното състезание на СБНУ:

Иван Ивов Лулчев – 50 т.

Ивелина Андреева – 47 т. – наградена с грамота от СНБУ

Ученици, получили максимален брой точки на състезанието „Аз и буквите“

Иван Ивов Лулчев от ІІ а клас – 50 точки

Ивелина Андреева Андреева от ІІ а клас – 50 точки

Василена Ангелова Богданова от ІІ б клас – 50 точки

Елеонора Красимирова Перничева от ІІ б клас – 50 точки

Ученици наградени с книжки от издателство „Фют“, конкурс „Малък Андерсен“

Петър Ангелов Шопов от ІІІ а клас

Зехра Мукаил Гьорер от ІІІ а клас

Гергана Кавръкова от VІІ б клас

Виктория Нейкова от VІІ в клас

Стелияна Ангелова от VІІ в клас

Конкурс Продължение на „Грозното патенце“

Елиз Сюлейманова Юсеин от ІІІ б клас

Гергана Кавръкова от VІІ б клас

Виктория Нейкова от VІІ в клас

Стелияна Ангелова от VІІ в клас

Йоана Костова от ІV а клас

Габриела Велева от ІV б клас

Нели Божкова от ІV б клас

Захари Дасов от ІV в клас

Олга Михайлова от VІІ а клас

Камелия Ангелова от VІІ а клас

Мартин Велев от V г клас

Национален конкурс за малки философи „Малкият принц“ Селановци 2014

Наградени с грамота за участие и успешна творческа изява:

Кристина Кирилова Данаилова от 7 в клас

Стефани Тренкова Дудова от 7 в клас

Раделина Спасова Николова от 7 в клас

Виктория Руменова Нейкова от 7 в клас

Анатоли Любомиров Гьонов от 7 в клас

Йоанна Калинова Йорданова от 7 в клас

Стилияна Димитрова Ангелова от 7 в клас

Областен кръг на Националната олимпиада по география и икономика

Божидар Валентинов Савов от 6 а клас – отлично представяне

Иван Матеев Недеков от 6 а клас – отлично представяне

Елена Панайотова Лазарова от 5 г калс – ІІІ-то място

Петър Петров Спасов от 5 б клас – І-во място

Класирани ученици на Европейско математическото състезание „Кенгуру“

Цветан Цветанов Навущанов от І а клас, 65 точки – първо място

Илиан Звезделинов Вукев от ІІІ-ти клас, 80 точки – четвърто място

Михаил Димчов Гаджев от 7 б клас -100 точки – първо място

Алексия Темелкова Бакалова от 7 а клас – 75 точки – четвърто  място

Класирани ученици за областен кръг на Национално състезание „Ключът към музиката“

Нeна Забуртова от V г клас

Виктория Боюклийска от V г клас

Йоан Несторов от V б клас

Теодора Карачомакова от ІV б клас

Олга Цикалова от ІV б клас

Калоян Пунчев от ІV б клас

Васил Ангелов от ІV а клас

Теодора Карачомакова от ІV б клас – класирана за национален кръг

Класирани за областен кръг на олимпиада по география и икономика

Елена Панайотова Лазарова от V г клас

Петър Петров Спасов от V б клас

Божидар Валентинов Савов от VІ а клас

Иван Матеев Недеков от VІ а клас

Михаил Димчов Гаджев от VІІ б клас

Николай Стефанов Стефанов от VІІ б клас

„Аз и числата“ с максимален брой точки:

Иван Ивов Лулчев от ІІ а клас – 50 точки

Божидар Каменски от ІV б клас

Стефан Еленкин от ІV б клас

Калоян Пунчев от ІV б клас

„Знам и мога“ – класирани за областен кръг:

Габриела Велева от ІV б клас

Нели Божкова от ІV б клас

Невена Узунова от ІV б клас

Теодора Карачомакова от ІV б клас

Оля Цикалова от ІV б клас

Калоян Пунчев от ІV б клас

Божидар Каменски от ІV б клас

„Ключ към музиката“ – класирани на областен кръг:

Калоян Пунчев от ІV б клас

Теодора Карачомакова от ІV б клас

Оля Цикалова от ІV б клас

„Ключ към музиката“ – класирани за национален кръг:

Теодора Карачомакова от ІV б клас

Олимпиада по математика – класирани за областен кръг:

Калоян Пунчев от ІV б клас

Божидар Каменски от ІV б клас

Габриела Карушева от ІV б клас

„Знам и мога“ – класиран на ІV-то място на областен кръг

Калоян Пунчев от ІV б клас

„Аз и природата“ – с максимален брой точки:

Нели Божкова от ІV б клас

Божидар Каменски от ІV б клас

„Аз рисувам“ – състезатели с максимален брой точки:

Нели Божкова от ІV б клас

Теодора Карачомакова от ІV б клас

Физическо възпитание на спорт

Кристина Данаилова от 7 в клас . І-во място, Крос „Златна есен“,Златен медал

Севдалин Сребринов от 6 а клас, І-во място, Крос „Златна есен“, Златен медал

Севдалин Сребринов – 6 а клас, Лека атлетика -трибой, – ІІІ-то място, Бронзов медал, Републиканско първо, гр. Добрич

Стилиян Пеев, 6 клас, Лека атлетика, 3-то място, Бронзов медал

Отбор Бадминтон, І-во място – Златни медали

Виктория Тодорова – 7 а клас

Зара Теодосиева – 6 а клас

Калина Николова – 7 б клас

Алексия Бакалова – 7 б клас

Отбор Лека атлетика, І-во място, Крос „Златна есен“

Севдалин Сребринов – 6 а клас

Божидар Савов – 6 а клас

Стилиян Пеев – 6 в клас

Максимилиан – 5 г клас

Отбор Лека атлетика,І-во място, Крос „Златна есен“

Кристина Данаилова – 7 в клас

Стефани Дудова – 7 в клас

Ана-Мария Тодорова – 7 б клас

Гергана Козарска – 8 а клас

Отбор Баскетбол, Общинско първенство, І-во място – Златни медали

Михаил Пандев – 7 в клас

Виктор Глухаров – 7 б клас

Флавиан Порязов – 7 а клас

Стилиян Щерев – 7 г клас

Васил Консулов – 6 г клас

Георги Цветанов – 7 а клас

РЕЗУЛТАТИ ОТ ОБЛАСТЕН КРЪГ на олимпиадата по история и цивилизация

Ванеса Найденова Найденова  от 5 б клас – 78,5 т.

Петър Петров Спасов  от 5 б клас – 80 т.

Иван Матеев Недеков от 6 а клас – 80,75 т.

Математическо състезание „Иван Салабашев“ – 07.12.2013 год.

Калоян Валериев Пунчев от ІV-ти клас,  39 точки – І-во място

Кристиян Драгомиров Димов от V-ти клас, 18 точки – V-то място

Трендафил Иванов Трендафилов от VІ-ти клас, 27 точки – ІV-то място

Михаил Димов Гаджев от VІІ-ми клас, точки – І-во място

КЛАСИРАНИ ЗА ОБЛАСТНИЯ КРЪГ на олимпиадата по история и цивилизация

Виктория Руменова Нейкова, 7 клас

Раделина Спасова Николова, 7 клас

Дима Владимирова Бодурова, 7 клас

Иван Стоянов Кузманов, 7 клас

Иван Матеев Недеков, 6 клас

Ванеса Найденова Найденова, 5 клас

Петър Петров Спасов, 5 клас

Класирани за областен кръг на олимпиадата по математика

Трендафил Трендафилов – 6 а клас

Михаил Гаджев – 7 б клас

Виктория Руменова Нейкова – 7 в клас

Алексия Бакалова – 7 а клас

Иван Стоянов Кузманов – 7 в клас

Класирани за областен кръг на олимпиадата по физика и астрономия

Иван Стоянов Кузманов от 7 в клас

Ученици, класирани на първия кръг на състезанието по БЕЛ, организирано от НУФ „Любословие“

Габриела Ангелова Велева, 31 т. – ІV б клас

Оля Радославова Цикалова, 31 т. – ІV б клас

Виктория Христова Ангелова, 43 т. – V клас

Мария Петрова Петрова, 39 т. – V клас

Димитър Красенов Митев, 35 т. – V клас

Трендафил Иванов Трендафилов, 36 т – VІ клас

Алексия Темелкова Бакалова, 55 т – VІІ клас

Виктория Руменова Нейкова, 54 т. – VІІ клас

Калина Руменова Николова, 53 т. – VІІ клас

Раделина Спасова Николова, 52 т. – VІІ клас

Михаил Димчов Гаджев, 51 т. – VІІ клас

Стиляна Димитрова Ангелова, 48 т. – VІІ клас

Виктория Тодорова Тодорова, 46 т. – VІІ клас

Иван Стоянов Кузманов, 46 т. – VІІ клас

На 28.02.2013 год. в зала „Устрем” на Младежки дом – Пазарджик, учениците на ОУ „Свети Климент Охридски” ще проведат читателска конференция посветена на 140 години от гибелта на В. Левски и 135 години от Освобождението на България. Конференцията се провежда в партньорство с ОМД – Пазарджик, РИМ, РБ „Никола Фурнаджиев” и ДКТ „Константин Величков. Учениците от трети, четвърти и шести класове ще споделят впечатленията си от прочетените художествени произведения и документи за Апостола. Г-жа Николова, главен уредник в музея, ще представи  Васил Левски и сподвижниците му в нашия град. Ще сподели с учениците своите напътствия за първите стъпки в  научното търсене на всеки млад проучвател на родния край. Г-жа Механджийска ще ни запознае с учителската дейност на Левски в с. Войнягово. Актьорът Ивайло Ненов ще направи художествен прочит на разказ. Целта на съвместната ни работа с културните институти е да накара нашите деца да разсъждават за своята история и да погледнат величието на миналото през днешния ден. Стремежът ни е да изградим у тях ценностно отношение към достойните личности в българската история. Нека запознавайки се с великите ни българи, с нашите съграждани от възрожденско време, да уверим младите хора в Пазарджик, да им вдъхнем самочувствие, че са наследници на достойни предци. Което, несъмнено е и изключителна отговорност. г-жа Ели Тоткова

Коледно настроение

Учениците от първи клас заедно с г-жа Камбурова-Колева, г-жа Мария Шушнева и г-жа Валерия Годжунова ни изненадаха с благотворителен коледен базар. Сурвакари от втори клас, подготвени от учителката Валерия Годжунова обиколиха днес всички класове с пожелания за здраве и благоденствие.

Награди на учениците през учебната 2011/2012 г.

Награди на ученици от общинско състезание по плуване – купа, медали

Общински лекоатлетически крос „Златна есен“ – І-во място момчета 5 – 6  клас

Илиян Ганев, Стоян Вукев, Гавриел Дунев, Алекс Василев, Иван Иванов

ХХ -ти Национален математически турнир „Иван Салабашев“

Михаил Гаджев от 5 б клас – първо място за област Пазарджик на Юбилейният ХХ-ти математически турнир „Иван Салабашев“

Найден Гатев от 2 а клас – първо място за област Пазарджик на Юбилейният ХХ-ти математически турнир „Иван Салабашев“

Петьо Спасов от 3 б клас – индивидуално представяне в националното състезание „Орфеево изворче“ – гр. Стара Загора, народно пеене , награден с грамота и сребърен медал

Йоан Несторов от 3 б клас – ансамблово представяне в националното състезание „Орфеево изворче“ – гр. Стара Загора, народно пеене,  награден с грамота

Димитър Стоянов от 3 а клас – грамота от школа по математика – Трявна 2011 г.

за Областния кръг на олимпиадата по БЕЛ се класираха:

Милчо Бангеев – 5 г клас

Дима Бодурова – 5 б клас

Гергана Кавръкова – 5 б клас

Виктория Нейкова – 5 в клас

Раделина Николова – 5 в клас

Алексия Бакалова – 5 а клас

Милчо Бангеев от 5 г клас се представи най-добре от всички състезаващи се петокласници в училището на националното състезание по БЕЛ, организирано от националното сдружение на филолозите

Ученици, класирани за Областен кръг на олимпиадата по география и икономика:

Николай Стефанов – V б клас

Иван Златев – V г клас

Милена  Иванова – VІ в клас

Георги Халачев – VІ в клас

Никола Батаклиев – VІ в клас

Стефка Чавдарова – VІІ б клас

Спас Спасов – VІІ в клас

Ученици, класирани за Областен кръг на олимпиадата по история и цивилизация:

Кристина Илиева – 7 а клас

Стефка Чавдарова – 7 б клас

Цветелина Димова – 7 в клас

Михаил Никифоров – 7 в клас

Николай Божков – 7 в клас

ученици от 1-ви до 4-ти клас:

Виктория Ангелова от ІІІ а клас, която получи максимума от 50 точки на три от състезанията („Аз и числата“, „Аз и буквите“ и „Аз общувам с Европа“), се класира за финалното национално състезание на СБНУ.

Награди на учениците през учебната 2010/2011 г.

ХІХ Национален математически турнир „Иван Салабашев“

Виктория Христова Ангелова – 30 т. от 2 a клас, класирана на І-во място в областта

Алексия Темелкова Бакалова – 30 т.  от 4 а клас, класирана на ІІ-ро място в областта

Йорданка Кръстева Йорданова – 39 т. от 6 б клас, класирана на първо място в областта

Симеон Лазаров Марков – 30 т. от 7  в клас, класиран на първо място в областта

Йоана Иванова Караджова – 30 т. от 7 г клас, класирана на първо място в областта

IT Знайко

Димитър Стоянов Стоянов от 2 а клас – класирал се в първи, втори и областен кръг на състезанието IT Знайко

Виктория Христова от 2 а клас, класирана в група Б за участие в Национален кръг на състазанието IT Знайко

Общинско състезание по шах – 14.01.2011 г.

Отборно класиране – І-во място – купа, грамота и златни медали

Стефан Петров, 7 а клас – І място

Стоичко Въргов, 7 в клас – І място

Веселин Чобалигов, 7 б клас – І място

Ася Лазарова, 7 г клас – І място

Първо място на училището ни в общинското състезание по волейбол

Първо място на училищния отбор по волейбол на областното състезание

Общинско първенство по лека атлетика 5 – 7 клас:

отборно класиране момичета – ІІ-ро място – сребърни медали, грамоти

отборно класиране момчета – ІІІ-то място – бронзови медали, грамоти

Областно първенство по шах: отборно І-во място – купа, грамота

Зонално състезание по шах: отборно класиране – ІІ-ро място

Зонално състезание по волейбол: отборно класиране – ІІ-ро място

Класирани за областен кръг на олимпиадата по математика:

Симеон Марков – 7 в клас

Теодора Венчева – 7 в клас

Иван Димитров – 7 в клас

Таня Янева – 7 а клас

Ася Лазарова – 7 г клас

Гергана Попова – 7 г клас

Йоана Караджова – 7 г клас

Кристина Боева – 7 г клас

Ралица Кайтазова – 7 г клас

Илко Андреев – 7 г клас

Евелина Димитрова – 7 а клас

Ива Вучкова – 7 а клас

Класирани за областен кръг на Националното състезание по математика за 7-ми клас:

Видьо Нориев – 7 в клас

Теодора Венчева – 7 в клас

Симеон Марков – 7 в клас

Таня Янева – 7 а клас

Ралица Кайтазова – 7 г клас

Евелина Димитрова – 7 а клас

Класирани на областния кръг на олимпиадата по математика:

Теодора Албенова Венчева – 7 в клас с 8,5 точки на второ място

Резултати от областния кръг на националното състезание-тест по БЕЛ за 7-ми клас:

Ралица Кайтазова – 62 точки – І-во място

Теодора Венчева – 58 точки – ІІ-ро място

Видьо Нориев – 53,5 точки – ІV-то място

Класирани за областен кръг на олимпиадата по български език и литература:

Симеон Марков – 7 в клас – 90 точки

Видьо Нориев – 7 в клас – 90 точки

Лора Попова – 7 в клас – 90 точки

Теодора Венчева – 7 в клас – 92 точки

Кристина Боева – 7 г клас – 95 точки

Ралица Кайтазова – 7 г клас – 94 точки

Гергана Попова – 7 г клас – 91 точки

Евелина Иванова – 7 а клас – 90 точки

Александра Старева – 7 а клас – 90 точки

Йоана Караджова – 7 г клас – 90 точки

Класирани за областен кръг на олимпиадата по география и икономика:

Симеон Марков – 7 в клас

Иван Караджов – 7 в клас

Николета Сердарова – 7 а клас

Иван Александров –  7 а клас

Ивелина Чавдарова – 7 а клас

Ивет Кънчева – 5 б клас

Атанас Тонков – 5 б клас

Милена Иванова – 5 в клас

Георги Халачев – 5 в клас

Класирани за областен кръг на олимпиадата по физика и астрономия:

Евелина Димитрова – 7 а клас

Таня Янева – 7 б клас

Класирани за областен кръг на олимпиадата по история и цивилизация:

Михаил Никифоров – 6 в клас

Христо Даскалов – 6 а клас

Евтимия Анова – V б клас

Никола Батаклиев – V в клас

Гергана Попова – 7 г клас

Илко Андреев – 7 г клас

Кристина Боева – 7 г клас

Ралица Кайтазова – 7 г клас

Гергана Попова, 7 г клас – класирана на участие в национална олимпиада по история в гр. Хасково

Илко Андреев, 7 г клас – класиран за участие в национална олимпиада по история в гр. Хасково

Резултати от мамематическото състезание „Европейско Кенгуру“ март 2011 г.

Михаил Гаджев – 4 клас – класирал се на трето място със 95 точки

Йорданка Йорданова – 6 клас – класирала се на първо място със 100 точки, резултати

Награди на учениците през учебната 2009/2010 г.

Райко Илиев – класиран на 5 място в турнир по футбол на община Пазарджик

Станислав Нешев – заел първо място в конкурс за рисунка „Моето училище на 100 години“

Максуд Хасан – второ място в конкурс за рисунка „Моето училище на 100 години“

Калинка Николова – 48 точки в национално състезание „Аз и буквите“

Алексия Бакалова – 42 точки в национално състезание „Аз и буквите“

Кристина Асенова – първо място на национален конкурс по балетно изкуство „Дъга от таланти“, гр. Пловдив

Михаил Гаджев – първо място на математическо еропейско „Кенгуру“

Виктория Тодорова – 49 точки, Дима Бодурова- 49 точки, Михаил Гаджев – 46 точки от максимални 50 т. в национално състезание „Аз и буквите“

Иван Кузманов – първо място на национално състезание по карате-киокушинкай

Тереза Тодорова – второ място на международен турнир по фудожествена гимнастика

Николета Аврамова от7 клас – второ място в общински конкурс „Направи добро за Коледа“

Елеонора Стоянова – 7 клас – наградена с грамота в общинското състезание „Аз рисувам моя град“

Стиляна Начева – ІV клас – първо място в изложба-конкурс, посветен на 155 години от рождението на К. Величков

Александра Старева – VІ клас – грамота и енциклопедия във  фестивал на изкуствата „В света на вълшебствата“ – гр. Сливен

Данаил Здравков – VІ клас, награден със скейтборд в конкурс „Аз рисувам моя град“

Натали Ангелова – VІ клас – ІІ награда в конкурс „Моята гора“

Росица Боева – V клас – ІІІ награда в конкурс „Моята гора“

Лазар Тодоров – І място, златен медал в турнир по тенис на маса

Райна Гаджева – 7 клас, І-во място на международно математическо състезание „Европейско кенгуру“ 2010

Калин Еленков – 7 клас, ІІ-ро място на международно математическо състезание „Европейско кенгуру“ 2010

Симеон Марков – 7 клас, ІІ-ро място на международно математическо състезание „Европейско кенгуру“ 2010

Йорданка Йорданова – 5 клас, ІІІ-то място на международно математическо състезание „Европейско кенгуру“ 2010

Райна Гаджева – 7 клас, първо място на математическо състезание „Иван Салабашев“

Симеон Марков – 6 клас, второ място на математическо състезание „Иван Салабашев“

Йорданка Йорданова – 5 клас, трето място на математическо състезание „Иван Салабашев“

Райна Гаджева – класирана за областен кръг на национално математическо състезание по математика за седми клас, номинирана за национален кръг

Йоанна Тасева – класирана за областен кръг на национално математическо състезание по математика за седми клас

Кристиян Игнатиев – класиран за областен кръг на национално математическо състезание по математика за седми клас

Райна Гаджева – класирана на 13-то място в олимпиада по математика от 54 участници от цяла България

Теодора Венчева – представила се отлично на областен кръг на олимпиада по БЕЛ – с най-висок резултат

Илиян Чавдаров – класиран  за областен кръг на олимпиада по БЕЛ

Александър Горанов – класиран за областен кръг на олимпиада по БЕЛ

Мариана Томова – класирана за областен кръг на олимпиада по БЕЛ

Райна Гаджева – класирана за национална олимпиада по физика и астрономия

Национално състезание „Малкия принц“

Наши ученици се класираха в националния конкурс за малки философи „Малкия принц“, организиран от училището в село Селановци.

 Николай Георгиев от 5 а клас и Никола Пепелов от 6 в клас бяха наградени с грамоти. Пред публиката беше изтеглена темата: „Ти си отговорен завинаги за всичко, което си опитомил“ и децата писаха по нея.

Интегриран урок по технологии и физика и астрономия в 7 г клас с г-н Стефан Камаринчев и г-жа Соня Михова

Свойства на материалите с техническо значение

 

  • MOV08536 – Награждаване на артистите от училищния театър